Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Ogólne dyskusje o pracy i pracodawcach w kraju i za granicą.

Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: mojavi » 22 wrz 2011, 7:57

Hej pytanie mam do doświadczonych kolegów: kończę kurs spawania metodą MAG i G. Mam wątpliwości jako młody, niedoświadczony spawacz , czy mam jakiekolwiek szansę na pracę za granicą? Dziękuję zwłaszcza za szczerość.
mojavi
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 7:49

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: tempel » 23 wrz 2011, 8:38

Hmm, ciężka sprawa, szanse są zawsze, jednak wiadomo albo potrzebne jest szczęście, albo znajomości, przeglądaj oferty, pytaj znajomych, zbieraj opinie, to że nie masz doświadczenia nie zamyka Ci drogi, ważne abyś był dobry w tym czego nauczyłeś się na kursie.
tempel
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2011, 8:15

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: thompson » 26 wrz 2011, 8:19

Moim zdaniem staż jest ważny. Staż tutaj, czy za granicą to nie to samo. Trzeba wyrobić rękę i nabrać wprawy jak we wszystkim. Każdy kto decyduję się na wyjazd powinien być przygotowany na to, że trzeba się postarać pokazać z jak najlepszej strony no i przyłożyć od początku, a później pójdzie.Powodzenia życzę.
thompson
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 8:09

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: evo » 26 wrz 2011, 12:13

Hej chlopaku, zależy na jaki zakład trafisz, jeśli będziesz za granicą załóżmy: spawał płoty to możesz jechać zaraz po kursie i tu nie ma problemu. Nie licz jednak na to że po kursie zrobisz perfekcyjnie jakiś swietlony w 100 % styk czy też badany ultradźwiękami. Zdarza się i to nie rzadko, że na miejscu i tak odbywają się testy i wtedy widać co kto potrafi, także dużo wiary we własne umiejętności życzę.
evo
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 12:07

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: dawid » 26 sie 2012, 19:06

Ja również stwierdzam, że różnie to wygląda. Po prostu od szczęścia, poziomu doświadczenia i wielu, wielu innych czynników. Według mnie zdecydowanie jednak musisz mieć szczęście :)
dawid
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2011, 10:54

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: gambi » 02 sie 2013, 20:18

Zobacz sobie aktualne oferty pracy dla spawaczy za granicą w serwisach z pracą - nie jest tak źle - da się coś znaleźć, tylko trzeba poszukać. Oczywiście bez doświadczenia oferty są gorsze - ale gdzieś i kiedyś to doświadczenie trzeba zdobyć ;)
gambi
 

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: niko12 » 30 paź 2013, 10:59

Jakby nie było za granicą płacą więcej. Ale moi poprzednicy mają rację - warto szukać na popularnych portalach ofert pracy, z reguły są dwie, trzy oferty. Ewentualnie zostaje PUP...
niko12
 

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: WalkowiakBecia » 09 lut 2014, 20:40

A ja z dosiwadczenie wiem ze jesli nie masz doswiadczenia mozesz jedynie robic jak mu...i tak tez Cie beda traktować... Jesli uwazasz ze za 3 krotną stawkę mogą z Toba robic wszystko to znajdziesz taka:)
WalkowiakBecia
 

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: susek » 24 lut 2014, 13:55

Może warto w Niemczech spróbować.
susek
 

Re: Praca za granicą pomimo braku doświadczenia?

Postautor: Aleksandra1501 » 02 gru 2018, 11:46

A co myślicie o języku? da się przeżyć w tym zawodzie na samym angielskim, czy raczej język ojczysty danego kraju jest niezbędny? wpływa to w jakiś sposób na zarobki albo traktowanie pracownika?
Aleksandra1501
 

Następna

Wróć do Praca w Polsce i za granicą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron