Spawanie zbiornika wodnego - bufor ciepła. Jak?

Dział dla spawalników i spawaczy. Praktyka spawalnicza, problemy techniczne, normy.

Spawanie zbiornika wodnego - bufor ciepła. Jak?

Postautor: MDK » 11 gru 2022, 17:05

Witam,



jako całkiem nowy i świeży użytkownik forum witam wszystkich i już z góry dziękuje za podzielenie się wiedzą i podpowiedzi.



Myślę, że mogę określić swoją osobę jako początkującego spawacza z wiedzą średnią (nowoczesna i stara szkoła) ale mimo to chciałbym uzyskać kilka podpowiedzi aby skonfrontować ze sobą różne opinie i znaleźć poprawne odpowiedzi.



Chodzi mianowicie o stworzenie (zespawanie) zbiornika wodnego jakim jest bufor ciepła o pojemności 700 litrów.



Załóżmy, że posiadam 2 dennice oraz 2 części stali czarnej w kręgu walcowanej do złożenia tego oraz parę krućców do podłączenia zasilania, powrotu, odpowietrzenia itd...

Stal czarna 3 mm - S235JR



Od jakiegoś czasu posiadam MINIMAG 161 OZAS Opole i uważam tę spawarkę za coś wspaniałego w porównaniu do dzisiejszych tanich maszynek do użytku domowego. Musiałem kilka rzeczy podreperować ale ogólnie maszyna jest w bardzo dobrym stanie.

Bawię się drutem 1 mm w osłonie co2 z podgrzewaniem. Przy odpowiednich parametrach idzie jak bajka.



Pytania:

1. Czy jest wykonalne spawanie dobrej jakości (technicznie nie wizualnie) takiego zbiornika metodą MAG drutem 1 mm?

2. Czy materiał delikatnie fazować?

3. Jaką metodą prowadzić aby uzyskać dobrą i głęboką penetracje (szczelną)? Pchaj, ciągnij, zakosy, ?

4. Czy jest wykonalne zespawanie tego zbiornika na stojąco czy tylko w poziomie obracając go?



Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o nie komentowanie w formie docinek jeżeli napisałem coś nielogicznego lub wprost głupiego ponieważ każdy kiedyś się uczył natomiast proszę o wyjaśnienie.
MDK
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2022, 17:00

Wróć do Spawanie - teoria i praktyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron