Spawarka TIG?

Porady, informacje, awarie, opinie o sprzęcie spawalniczym.

Spawarka TIG?

Postautor: Tomuss » 09 wrz 2011, 14:49

Witam forumowiczów zamierzam zakupić spawarkę TIG z znalezeniem czegoś nie ma szczególnie problemu jednakże z wyborem już nie jest tak łatwo jakią markę moglibyście polecic znalazłem już takie jak Dekatech, Zosia, Bester, Telwin, Pirotec, Magnum, Pirotec, Sherman, Gys, Deca, Ims, Hugong, Flora...
Mam zamiar z niej korzystać okazjonalnie do spawania blach i rur, nic profesjonalgo. Każda drobna porada pomogąca dokonać wyboru będzie niezwyklę użyteczna. Z góry dzięki
Tomuss
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:33

Re: Spawarka TIG?

Postautor: leonidas » 14 wrz 2011, 10:55

Na początek przy wyborze warto sprawdzić charakterystyki pracy, klasa zabezpieczenia urządzenia jakie jest wymagane minimalne zabezpieczenie sieci. Z tanszych modeli kiedyś uzywałem WELDS 200 i dla amoatorów jest całkiem przyzwoity a co najważniejsze cena nie powala. Teraz korzystam z Aspa up-200h i jest naprawdę rewelacyjny tyle ze to już drogi model z wyższej półki, ale wart swej ceny.
leonidas
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:40

Re: Spawarka TIG?

Postautor: alojz » 15 wrz 2011, 12:07

Trzymałem kiedyś w rękach Aspa up-200h i rzeczywiście cacko wymiata, ale jednak jego cena nie zachęca do zakupu. Samemu korzystam z Sherman TIG 200 P AC/DC i według mnie spawareczka też nie jest zła sądzę ze ten wyrób mógłby cię zainteresować.
alojz
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2011, 11:57

Re: Spawarka TIG?

Postautor: szakal » 16 wrz 2011, 12:18

Niedawno, z kilka miesięcy temu tez zacząłem się zajmować spawaniem i przyznam ze kupiłem spawarkę trochę na chybił trafił nie mając specjalnej wiedzy w temacie, ale ostatecznie nie żałuję, bo miałem dobrego nosa korzystam z TIG 250A MAGNUM i sztuka naprawdę w porządku dla moich zastosowań wystarcza i co by cię zapewne najbardziej ucieszyło cena niska.
szakal
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2011, 12:08

Re: Spawarka TIG?

Postautor: kosa » 20 wrz 2011, 11:24

Według mnie ogólnie Magnum nadaję się na początek są niedrogie, choć ich jakość nie powala ale robią co od nich należy a to najważniejsze. Z dostaniem takiego sprzętu też nie ma problemu na allegro ich wybór jest nie mały i z łatwością można znaleźć coś dla siebie.
kosa
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2011, 11:21

Re: Spawarka TIG?

Postautor: gosiak » 21 wrz 2011, 10:21

Spawarka S-WIGMA 200P tanio i dobrze osobiście korzystam z takiej, to jedyna, z której korzystam dużo doświadczenia też nie mam, ale starcza mi do okazjonalnych zadań, problemów z sprzętem nigdy nie było.
gosiak
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2011, 10:14

Re: Spawarka TIG?

Postautor: Gabrys » 22 wrz 2011, 10:12

Osobiście nie polecam Magnumów i spawarek za podobną cenne lepiej zainwestować w coś porządniejszego albo chociaż kupić używana wysokiej jakości, przy okazji artykuł pomagający przy kupnie spawarki (nie tylko TIG) : http://spawacz.pl/blog-wpis/aktualnosci/22/jaka-wybrac-spawarke.html
Gabrys
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:52

Re: Spawarka TIG?

Postautor: heniu » 23 wrz 2011, 11:27

Co byś nie kupił na początek będzie dobre, choć też nie słyszałem pochlebnych opinii o Magnumach. Ja korzystam z Dekatech 200A sprzęt raczej bez rewelacji ale robi co mu się każe i spawy wychodzą dobre, ponad rok już trzyma bez żadnej usterki.
heniu
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2011, 11:22

Re: Spawarka TIG?

Postautor: panda3 » 26 wrz 2011, 10:13

Wybierz coś z marki Kemppi ich sprzęt jest po prostu wyśmienity, jeszcze mi się nie popsuła a używam od dawno i z serwisem też z tego co wiem nie powinno być problemów. Pracuję się z nią zaś niezwykle przyjemnie na pewno by ci się spodobała.
panda3
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:03

Re: Spawarka TIG?

Postautor: irektob » 19 wrz 2013, 7:06

Witam wszystkich,bardzo was proszę o poradę ,chcę kupić spawarkę TIG ,mam obecnie miga i nie wiem co wybrać w kwocie 1500-1700zł a potrzebuje ją głównie do prac przy samochodzie ,jakieś może spawanie wydechów,czasem z nierdzewki........czy w tej kwocie to wykonalne
irektob
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2013, 7:03

Następna

Wróć do Urządzenia i sprzęt spawalniczy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron