Aluminium - Spawanie?

Opinie o materiałach spawalniczych.

Aluminium - Spawanie?

Postautor: Mihu_w » 13 wrz 2011, 10:42

Witam, Chcę zająć się za spawanie aluminium i przed rozpoczęciem chciałbym was zapytać o zdanie jaką metodą najlepiej się za to zabrać aby twoje spawy były trwałe a ja bym się nie urobił jak wół pod górę. Z jakich elektrod i drutów skorzystać. Jakieś może dodatkowe porady? Dzięki za wszelkie odpowiedź.
Mihu_w
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2011, 10:37

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: Groszek » 14 wrz 2011, 10:30

Najlepiej skorzystać z TIGa, wiadomo sprzęt drogi w szczególności, jeśli takie spawanie miałoby być jedynie okazjonalne. Z tego, co wiem można jeszcze korzystać z półautomatu, ale jest z tym trochę więcej zabawy a efekty i tak lepsze TIGiem, więc radziłbym jednak w niego zainwestować.
Groszek
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:17

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: siekiel » 15 wrz 2011, 12:19

Spawaniem półautomatem nie jest takie straszne wystarczy, aby uchwyt miał w sobie wkład teflonowy a końcówka prądową była wykonana z identycznego tworzywa. Choć jak mówi leonidas zainwestowanie w porządnego Tiga byłoby najlepszym wyjściem w szczególności, jeśli chciałbyś spawać trochę więcej niż od święta, ale wiadomo zawsze zostaje cena więc wybierz co dla ciebie lepsze.
siekiel
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2011, 12:09

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: jadzia » 16 wrz 2011, 12:43

Tak jak wszyscy wcześniej polecam Tiga do takiej roboty, przy jego wykorzystaniu poza tym najlepiej robić to prądem zmiennym przy wykorzystaniu elektrod wolframowych.
jadzia
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2011, 12:21

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: natalka » 20 wrz 2011, 11:20

Bardzo dobra stronka: http://www.spaw.info.pl/pl/TIG_AC_DC z informacjami o aluminium i tym jak je właśnie spawać aluminium dużo ciekawych informacji i ugruntowuje to co już zostało powiedziane według mnie warto zajrzeć przed rozpoczęciem roboty.
natalka
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2011, 11:17

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: marcelina » 21 wrz 2011, 10:40

Od siebie dodam jeszcze z 2 ciekawe artykuły może mogą się przydać:

http://www.icd.pl/technika_spawania_tig.xml

http://www.messergroup.com/pl/Bran__e_i_zastosowania/Ci_cie_i_spawanie/Spawanie_aluminium.pdf
marcelina
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2011, 10:31

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: Tom » 22 wrz 2011, 10:25

Zapytam w miarę pokrewnym temacie, jakie środki chemiczne doradzacie do oczyszczania aluminium z tlenków przed spawaniem?
Tom
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:13

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: tadi » 23 wrz 2011, 11:07

Ja korzystam z dwóch firm mianowicie DERUSTIT i PELOX według mnie działają dobrze na wiele rodzajów aluminium.
tadi
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2011, 12:47

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: petzl » 26 wrz 2011, 10:17

Chyba wszystkie na rynku są bezproblemowe, lecz również korzystałem jedynie z DERUSTIT i PELOX
petzl
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:14

Re: Aluminium - Spawanie?

Postautor: Waldek Zarebski » 07 lut 2019, 15:08

Aluminium nadaje się doskonale do spawania.Mozna je spawac wieloma metodami. Podczas spawania aluminium należy uwzględnić reakcję metalu z tlenem i powstający w szybkim tempie tlenek.
Waldek Zarebski
 


Wróć do Materiały spawalnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron